Obraz
Obraz

Eksperci w projekcie

  #ZdrowiPłodni
  • O PROJEKCIE ⇓
    • ORGANIZATOR
    • EKSPERCI W PROJEKCIE
    • KONTAKT
    • POLITYKA PRYWATNOŚCI
  • AKTUALNOŚCI
  • KONFERENCJE ⇓
    • ŁÓDŹ
    • POZNAŃ
    • LUBLIN
    • WARSZAWA
  • WARSZTATY ⇓
  • MATERIAŁY

Nasi eksperci
​

​prof. dr hab. n. med. Ewa Dmoch-Gajzlerska
​
​Lekarz, specjalista ginekolog-położnik, specjalista medycyny społecznej. Kierownik Zakładu Dydaktyki Ginekologiczno- Położniczej WNoZ w Akademii Medycznej (potem Warszawskim Uniwersytecie Medycznym). Przez dwie kadencje Prodziekan na kierunku Położnictwo. Od 1985 do 2002 zatrudniona w CMKP na stanowisku adiunkta habilitowanego, zastępca Kierownika Studium Medycyny Klinicznej przez 2 kadencje. Zadania: organizacja kursów atestacyjnych, egzaminów specjalizacyjnych z zakresu położnictwa i ginekologii, przyjmowanie egzaminów praktycznych od lekarzy przed specjalizacją.
​
​Działalność naukowa związana z następującymi obszarami:
  • problematyka konfliktu serologicznego,
  • zastosowanie ultrasonografii i metod dopplerowskich w położnictwie i ginekologii,
  • współpraca z IPTT PAN w zakresie tworzenia systemu wspomagającego diagnostykę ultrasonograficzną w położnictwie i ginekologii uwzględniającego komputerową analizę konturów obrazu usg oraz archiwizowania i generowania formalnych wyników badań ultrasonograficznych,
  • stworzenie pisma naukowego Położna. Nauka i praktyka – pierwszego w Polsce dla położnych (od roku 2007).
​Publikacje z zakresu m. in.:
  • edukacji zdrowotnej, etyki zawodowej oraz postaw psychospołecznych
  • badań w obszarze planowania rodziny, jakości życia i zagrożeń w zdrowotnych w okresie okołomenopauzalnym i senium*
  • badań w zakresie profilaktyki chorób nowotworowych oraz procesów pielęgnowania w chorobach ginekologicznych i onkologicznych,
  • miejsca polskiej położnej w Europie i w badaniach naukowych,
  • zagadnień związanych z dydaktyką w obszarze  poprawy jakości kształcenia.
​​Aktualnie:
  • Ukończony grant NCBR: Opracowanie systemu opieki nad niepełnosprawną kobietą ciężarną rodzącą.
  • Ukończony grant Kapitał Ludzki Kształcenie zawodowe pielęgniarek i położnych w ramach studiów pomostowych – Kierownik Projektu
  • W trakcie realizacji grant IDEUS 2015 Implementation and Evaluation of Dedicated Education Units in Europe, Działanie KA2: Cooperation for innovation and the Exchange of Good Practices Strategic Parterships for vocational eduactional and training, w ramach programu Erasmus +.
​
​Koordynator Krajowego Programu Edukacja Poporodowa Szkoła Matek i Ojców Razem Łatwiej. Koordynator naukowy Biuletynu Edukacyjno Informacyjnego dla personelu medycznego oddziałów położniczych i neonatologicznych Razem Łatwiej. Członek Komisji Egzaminów Lekarskich w zakresie położnictwa i ginekologii. Ambasador COGI. Recenzent w czasopiśmie Hindawi Publishing Corporation BioMed Research International. Członek Rady Naukowej Journal of Clinical Obstetrics, Gynecology & Infertility.
​
* senium - okres życia kobiety następujący po menopauzie, w szerszym znaczeniu odnoszącym się zarówno do kobiety jak i mężczyzny oznaczającym starość. 
​
​Mgr Magdalena Tomaszewska
​
Położna absolwentka Medycznego Studium Zawodowego nr 3 w Krakowie im. Stanisławy Leszczyńskiej (1995r.) i Akademii Medycznej w Lublinie (2000r.), specjalistka w pielęgniarstwie neonatologicznym, instruktor Szkoły Rodzenia, dyplomowany instruktor metody rozpoznawania płodności wielowskaźnikowej podwójnego sprawdzenia.
Od 2000 roku pracuje w Oddziale Neonatologicznym Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego UM w Poznaniu, od 2004 roku jako nauczyciel zawodu w Katedrze Zdrowia Matki i Dziecka w Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Wykładowca kursów i szkoleń dla położnych i pielęgniarek z zakresu pielęgniarstwa neonatologicznego, położniczego, resuscytacji noworodka, laktacji. Z pasją prowadzi zajęcia w szkołach rodzenia i w Szkole dla Rodziców Wcześniaka.  
Zainteresowania zawodowe: opieka nad noworodkiem, wspieranie rozwoju dzieci urodzonych przedwcześnie, opieka paliatywna w perinatologii, opieka psychologiczna i wsparcie kobiet po poronieniach, trudnych porodach, stracie dziecka, laktacja i wspieranie karmienia piersią, przygotowanie do rodzicielstwa. 
​
Justyna Kuczmierowska
​
Psycholog i psychoterapeutka specjalizująca się w tematyce niepłodności (UW, Synapsis), założycielka Fundacji Instytut Nadziei, której celem statutowym jest wspieranie osób zmagających się z niepłodnością, a także rozpowszechnianie wiedzy na temat źródeł i konsekwencji niepłodności oraz sposobów na lepsze radzenie sobie w trudnej sytuacji przedłużających się starań o dziecko. Współautorka książki pt. „Nadzieja na nowe życie. Poradnik dla marzących o dziecku” (Znak, 2015). Opierając się na tradycyjnych metodach terapeutycznych, a także autorskim programie od lat pracuje indywidualnie i grupowo z osobami marzącymi o tym, by zostać rodzicami. Ekspert dzielący się swoją wiedzą i doświadczeniem w mediach, a także podczas specjalistycznych wykładów na temat psychologicznych aspektów niepłodności. 

Mirosława Szymaniak
​
​Biolog, absolwentka UAM w Poznaniu, 
Cytolog z doświadczeniem pracy w diagnostyce onkologicznej, obecnie nauczyciel dyplomowany biologii i WDŻWR.
Dyplomowany Instruktor metody rozpoznawania płodności wielowskaźnikowej podwójnego sprawdzenia z wieloletnim doświadczeniem pracy w PSNNPR oraz w poradnictwie rodzinnym, współautorka materiałów edukacyjnych MRP.
Instruktor MODELU CREIGHTON afiliowana przy FertilityCare Centers of Poland, z kilkuletnim doświadczeniem pracy z parami małżeńskimi szukającymi pomocy NaProTECHNOLOGY w diagnozowaniu i leczeniu niepłodności oraz w diagnozowaniu i leczeniu zaburzeń zdrowia prokreacyjnego.
Współpracuje z UAM w Poznaniu prowadząc zajęcia bloku biomedycznego dla słuchaczy Podyplomowego Studium Rodziny. Prelegentka wielu konferencji i warsztatów poświęconych problematyce zdrowia prokreacyjnego.
prof. nadzw. dr hab. Dorota Kornas-Biela 
​

Profesor KUL, doktor habilitowany pedagogiki, doktor psychologii; aktualnie od 2014 r. kierownik Katedry Psychopedagogiki Instytutu Pedagogiki KUL. 
​
Autorka książek: Wokół początku życia ludzkiego (1993, 2004), Psychologiczne problemy poradnictwa genetycznego i diagnostyki prenatalnej (1996), Pedagogika Prenatalna. Nowy obszar nauk o wychowaniu (2009), Świadek Prawdy. Włodzimierz Fijałkowski (2013) redaktorka 8 książek: Osoba niepełnosprawna i jej miejsce w społeczeństwie (1988), Z zagadnień psychologii prokreacyjnej (1992), Oblicza macierzyństwa (1999), Rodzina: źródło życia i szkoła miłości (2000), Oblicza ojcostwa (2001), Oblicza dzieciństwa (2001), Ojcostwo wobec wyzwań współczesności (2006) oraz Ojcostwo dzisiaj (2014).

​
Autorka ponad 280 artykułów, haseł i rozdziałów naukowych oraz ponad 200 artykułów popularnonaukowych, licznych ekspertyz i recenzji; czynna uczestniczka ponad 30 konferencji za granicą, 70 konferencji międzynarodowych w Polsce, ok. 300 konferencji i spotkań naukowych w kraju, 8 konferencji prasowych jako ekspert, ponad 120 audycji radiowych i telewizyjnych; stypendystka Fundacji Fulbrighta w Harvard University (1991-1992): Harvard School of Public Health (Boston) i Harvard Divinity School (Cambridge) i w Bostonie.

Inicjatorka i prowadząca Sekcję Psychologii Prenatalnej Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (1994-2002) oraz Międzywydziałowe Podyplomowe Studium Rodziny w KUL (1994-2000); rzeczoznawca MEN w zakresie kwalifikacji środków dydaktycznych z dziedziny „Edukacja Zdrowotna”; członkini wielu towarzystw naukowych; członkini „Zespołu do spraw projektu programu z zakresu zdrowia prokreacyjnego” w Ministerstwie Zdrowia (2016) i Krajowej Rady ds. Duszpasterstwa Kobiet; upowszechniająca wiedzę z zakresu psychologii prenatalnej i prokreacji, pedagogiki rodziny, pedagogiki specjalnej i zdrowia w wielu ośrodkach w Polsce; nagrodzona Złotym Krzyżem Zasługi za wybitną działalność na rzecz rozwoju rodziny (2010), Medalem Komisji Edukacji Narodowej (2011), Złotym Medalem za Długoletnią Służbę (2012). 

Zainteresowania naukowe: psychopedagogika rodziny w sytuacjach trudnych (niepomyślna diagnoza prenatalna, choroba i niepełnosprawność), psychologia płciowości, wychowanie seksualne/do życia w rodzinie, psychologia i pedagogika prenatalna oraz prokreacji. 

dr n. med. Radosław Maksym

​Specjalista Androlog Kliniczny EAA. Asystent Kliniki Ginekologii i Ginekologii Onkologicznej - Wojskowy Instytut Medyczny. Absolwent II Wydziału Lekarskiego i Szkoły Medycyny Molekularnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Stypendysta Fundacji na rzecz Nauki Polskiej i Fundacji Naukowej Polpharmy. Obecnie realizuje dwa projekty naukowe dotyczące endometriozy finansowane przez Narodowe Centrum Nauki. Doświadczenie naukowe zdobywał podczas wielomiesięcznych pobytów w ośrodkach zagranicznych w USA (Stem Cell Laboratory, James Graham Brown Cancer Center), Francji (Centre de Biophisique Moleculare, CNRS) i Niemczech (Institut fur Klinisch- und Experimentelle Chirurgie oraz Institut fur Virologie, Universitat des Saarlandes).
​
W codziennej praktyce zajmuje się leczeniem niepłodności męskiej oraz badaniami naukowymi na temat optymalizacji leczenia niepłodności.

​
​lek. Ewa Ślizień-Kuczapska​

​Specjalista ginekolog położnik, NFP Medical Consultant, instruktor NPR, od 2003 r. Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli NPR, starszy konsultant w   Specjalistycznym Szpitalu Św. Zofii w Warszawie, wykładowca Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Szkoły Wyższej Przymierza Rodzin, Centrum Nauk o Laktacji w dziedzinie promocji zdrowia kobiet, profilaktyki niepłodności małżeńskiej, ekologii rodziny, karmienia piersią oraz przedmiotu: wychowanie do życia w rodzinie. Jest współautorką kilku książek poświęconym tym zagadnieniom.


​lek. Grzegorz Nyc​

​Specjalista ginekolog położnik (od 2011 roku). Doświadczenie zawodowe: II Klinika Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii we Wrocławiu, Dolnośląskie Centrum Onkologii we Wrocławiu, Oddział Endokrynologii Ginekologicznej - SP CSK SUM w Katowicach. Posiada certyfikat skriningowego badania echa serca płodu. W 2016 roku ukończył pierwszy etap szkolenia /EP I/ Konsultanta Medycznego NaProTechnology w Portugalii. 10.04. 2017 roku ukończył drugi etapu szkolenia /EP II/ - Omaha, NE, USA.  ​

​Mgr Nikoleta Anna Broda​

Położna, ekonomista, socjolog, członek Zarządu Fundacji MaterCare Polska. Od roku 2010 związana ze Szpitalem Specjalistycznym im. św. Rodziny w Warszawie. Doświadczona instruktorka MRP wg Kippleyów. Certyfikowana terapeutka dna miednicy wg szwajcarskiej metody BeBo. 
Prelegentka wielu specjalistycznych konferencji i autorka publikacji dotyczących problemów prokreacyjnych oraz kształcenia położnych. Aktualnie z ramienia Szpitala im. Świętej Rodziny bierze udział w projekcie dotyczącym kształcenia położnych IDEUS 2015 Implementation and Evaluation of Dedicated Education Units in Europe.

​
Mgr Mariola Błachnio

​Dyplom Położnej uzyskała w 2003 roku. Absolwentka studiów doktoranckich Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz studiów podyplomowych w zakresie Dydaktyki Ratownictwa Przedmedycznego. Wykładowca akademicki WUM. Wykładowca szkoły rodzenia. Instruktor Pierwszej Pomocy Przedmedycznej organizacji IFACC (Newark U.S.). 

"Obserwuję jak ewoluują potrzeby rodzin i nieustannie poszerzam zakres tematyczny prowadzonych dla nich zajęć. Wierzę, że kluczem do sukcesu w mojej pracy jest pomoc kobiecie w odnalezieniu wewnętrznej siły i potęgowanie jej wiary we własne możliwości".

​
Mgr inż. Anna Mazur-Gajo

Inżynier produkcji żywności, popularyzatorka diety wspierającej płodność oraz zdrowia wśród kobiet. Od kilku lat wspiera osoby niepłodne w walce o upragnione dziecko prowadząc bloga www.towsrodku.pl, warsztaty oraz grupy wsparcia. Edukuje kobiety oraz mężczyzn z zakresu żywienia, którego celem jest poprawa i wsparcie ich płodności. Współpracuje z wieloma instytucjami, które działają na rzecz osób niepłodnych.

Prywatnie żona, mama Anielki i Franciszki.
Zadanie finansowane ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020
Powered by Create your own unique website with customizable templates.
  • O PROJEKCIE ⇓
    • ORGANIZATOR
    • EKSPERCI W PROJEKCIE
    • KONTAKT
    • POLITYKA PRYWATNOŚCI
  • AKTUALNOŚCI
  • KONFERENCJE ⇓
    • ŁÓDŹ
    • POZNAŃ
    • LUBLIN
    • WARSZAWA
  • WARSZTATY ⇓
  • MATERIAŁY